Rajd Baborowa: po OS3

Za nami już trzy z siedmiu oesów Rajdu Baborowa. Poniżej najważniejsze informacje z dotychczasowej rywalizacji w 1. rundzie RSMŚl. 2018.

  • W pierwszej pętli rywalizowano jedynie na OS 3 (Idared, 7,29 km), bowiem na OS 2 zarządzono wolny przejazd.
  • Po blisko 9 km ścigania po drogach na południu województwa opolskiego liderami zawodów są Piotr Baran i Michał Paciej w Hondzie Civic. Dwukrotni wicemistrzowie Śląska (2014 i 2017) o niecałe 2 sekundy wyprzedzają Damiana Kostkę i Mateusza Martynka (Honda Civic). Z kolei aktualni mistrzowie Śląska – Gracjan Grela i Marta Momot ukończyli OS 3 na drugim miejscu i dzięki temu wynikowi awansowali o siedem pozycji w klasyfikacji generalnej zawodów – na trzecie miejsce.Do liderów Grela i Momot tracą 5,4 sekundy, a do drugiej lokaty – 3,5 sekundy.
  • Oesowymi zwycięstwami do tej pory dzielą się Piotr Baran i Damian Kostka. Ten drugi triumfował wczoraj na otwierającym imprezę miejskim oesie w Baborowie, na którym Piotr Baran finiszował z drugim czasem. Dziś rano Baran z Paciejem zrewanżowali się Kostce i Martynkowi pokonując ich o 2,7 sekundy na pierwszym przejeździe oesu Idared.
  • W klasie Gość 2WD (kategoria dla kierowców mających za sobą starty w rajdach wyższej rangi, dysponujących samochodami z napędem na jedną OŚ) z blisko 5-sekundową przewagą prowadzą Strychalski i Pochroń w Nissanie 350Z.
  • Z kolei w klasie Gość 4WD nikt nie spodziewał się innego rozwoju sytuacji niż pewne prowadzenie Polońskiego i Sitka, którzy sprawdzają siebie i swojego Forda Fiestę R5 przed przyszłotygodniową inauguracją sezonu RSMP w Świdnicy.
  • W Pucharze Peugeota i Citroena (Klasa PPC) liderem jest rodzinna załoga – syn i ojciec, czyli Bartłomiej i Grzegorz Bębenkowie (Citroen Saxo). Po piętach depczą mu Łukasz Godula i Daniel Nowak w Peugeocie 106 S16 (+0,8 s).
  • W klasach OpenN i Open 2WD prowadzą odpowiednio załogi Kowal/Lenkowski (Mitsubishi Lancer) oraz Babraj/Majewski (Citroen C2).

Link do wyników ONLINE.