Rajd Baborowa: Kostka i Martynek najszybsi

Po rozegraniu 5 z 7 zaplanowanych oesów i pokonaniu nieco ponad 31,5 km najszybszą załogą inauguracyjnej rundy RSMŚl okazali się Damian Kostka i Mateusz Martynek w Hondzie Civic. Zwycięski duet praktycznie do ostatnich metrów walczył o pierwsze miejsce z reprezentantami gospodarzy – Gracjanem Grelą i Martą Momot (także Honda Civic). Aktualni mistrzowie Śląska ostatecznie musieli uznać wyższość Kostki i Martynka, ale ustąpili im zaledwie o 7,2 sekundy. Trzecie miejsce padło łupem Mateusza Bojanowskiego i Andrzeja Ksyta (Honda Civic).

Damian Kostka i Mateusz Martynek – zwycięzcy Rajdu Baborowa (fot. Janusz Boruta).

Do szóstego odcinka specjalnego liderami Rajdu Baborowa byli Piotr Baran i Michał Paciej (Honda Civic), którzy sukcesywnie zwiększali swoją przewagę nad rywalami. Niestety na przedostatniej próbie w samochodzie dwukrotnych wicemistrzów Śląska posłuszeństwa odmówił silnik i załoga z numerem 2 musiała wycofać się z rywalizacji. Pech Barana i Pacieja wykorzystali Kostka i Martynek i objęli prowadzenie w klasyfikacji generalnej zawodów, którego nie oddali już do mety. Oprócz tego Kostka z Martynkiem zapisali na swoje konto także wygraną na finałowym, dodatkowo punktowanym oesie, co oznacza, że z ten duet z Baborowa wywozi maksymalną możliwą liczbę punktów (30).

W klasyfikacji PPC (Puchar Peugeota i Citroena) zwyciężyli syn i ojciec – Bartłomiej i Grzegorz Bębenkowie w Citroenie Saxo. Pierwszą załogą klasy RO 1 zostali Bojanowski i Ksyt (Honda Civic) – trzeci w klasyfikacji generalnej imprezy. Marcin Babraj i Michał Majewski (Citroen C2) są najszybszą załogą kategorii RO Open 2WD, a w RO Open N ze zwycięstwa cieszą się Marcin Kowal z Sebastianem Lenkowskim (Mitsubishi Lancer).

W klasie Gość 4WD nie było niespodzianki. Zwyciężyli Poloński i Sitek w Fordzie Fiesta R5, czyli absolutnie najszybszym samochodzie w całej stawce Rajdu Baborowa. Z kolei w klasyfikacji Gość 2WD niemal półminutową przewagę wypracowali sobie Strychalski z Pochroniem w Nissanie 350Z.

Nieoficjalna klasyfikacja końcowa 1. Rajdu Baborowa – 1. Rundy RSMŚl 2018

1. Damian Kostka/Mateusz Martynek (Honda Civic) 22:31,9 s
2. Gracjan Grela/Marta Momot (Honda Civic) +7,2 s
3. Mateusz Bojanowski/Andrzej Ksyt (Honda Civic) +17,3 s
4. Maciej Sordyl/Krystian Korzeniowski (Honda Civic) + 18,2 s
5. Konrad Strzeżysz/Olga Goźlińska (Honda Civic) +22,8 s
6. Michał Kwieciński/Sebastian Dwornik (Honda Civic) +29 s
7. Dominik Cholewa/Marcin Roik (Renault Clio) + 35,5 s
8. Adam Wrocławski/Marek Dobrowolski (Renault Clio) +46,7 s
9. Radosław Osiak/Wojciech Kordeusz (Honda Civic) +48,8 s
10. Szymon Żarłok/Krzysztof Pietruszka (Honda Civic) +49,2 s.

Punktacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska po Rajdzie Baborowa

1. Kostka/Martynek 30 pkt.
2. Grela/Momot 22 pkt.
3. Bojanowski/Ksyt 16 pkt.
4. Sordyl/Korzeniowski 15 pkt.
5. Strzeżysz/Goźlińska 12 pkt.
6.Kwieciński/Dwornik 8 pkt.
7. Cholewa/Roik 6 pkt.
8. Wrocławski/Dobrowolski 4 pkt.
9. Osiak/Kordeusz 2 pkt.
10. Żarłok/Pietruszka 1 pkt.