Rajd Baborowa w RSMŚl!

W tym roku rywalizacja o miano rajdowego mistrza Śląska będzie się toczyć podczas sześciu asfaltowych rajdów. Zmagania rozpoczną się w weekend 13-14 kwietnia w Baborowie. Inauguracyjną rundę sezonu 2018 organizuje Automobilklub Opolski.

Rajd Baborowa, to zupełnie nowa impreza, która w tym sezonie odbędzie się po raz pierwszy. Zawody zostaną rozegrane na asfaltowych trasach na południu województwa opolskiego – niewykorzystywanych do tej pory w rundach mistrzostw Śląska.

Reprezentantem Automobilklubu Opolskiego jest m.in. Gracjan Grela, czyli rajdowy mistrz Śląska z sezonu 2017 (fot. Jakub Rozmus)

Rywalizacja o zwycięstwo w 1. rundzie RSMŚl 2018 rozpocznie się od ścigania na ulicach Baborowa, gdzie organizatorzy postarali się o wytyczenie i odpowiednie zabezpieczenie miejskiego odcinka specjalnego. Patronat honorowy nad imprezą objął Starosta Głubczycki. Rajd organizowany jest przy współpracy z gminami Baborów, Pawłowiczki, Branice.

Jacek Spentany, Przewodniczący OKSS PZM Katowice:
– Cieszymy się, że chęć przeprowadzenia rund mistrzostw Śląska wyrazili także organizatorzy spoza województwa Śląskiego. Dzięki temu możemy wyjść z tym popularnym cyklem do szerszego grona kibiców, a także pójść w kierunku, którego oczekiwali zawodnicy. W tym miejscu chciałbym również podziękować wszystkim automobilklubom, które zdecydowały się podjąć wyzwanie organizacji rundy RSMŚl. Prace nad kalendarzem trwały od listopada, a za wytrwały udział w nich chciałbym podziękować przedstawicielom dwóch nowych rund – Panu Michałowi Czapko – wiceprezesowi AK Opolskiego ds. sportowych i Panu Markowi Sitkowi – prezesowi AK Bieckiego.

Kalendarz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska 2018:

  • 13-14 kwietnia – 1. Rajd Baborowa (Baborów, woj. opolskie) – zawody łączone z Super KJS
  • 1-2 czerwca – 6. Rajd Ziemi Bocheńskiej (Bochnia, woj. małopolskie) – zawody łączone z Super KJS
  • 29-30 czerwca – 2. Rajd Śląska (Chorzów, woj. śląskie) – zawody będące także rundą RSMP i HRSMP
  • 14-15 września – 64. Rajd Wisły (Wisła, woj. śląskie) – zawody będące także rundą HRSMP i MPHRR
  • 6-7 października – 4. Rajd Grodzki (Biecz/Jasło, woj. małopolskie i podkarpackie) – zawody także będące rundą RSMPk, łączone z Super KJS
  • 16-17 listopada – 44. Cieszyńska Barbórka (Cieszyn, woj. śląskie) – zawody łączone z Super KJS